fizjoterapeuci

Co mówią fizjoterapeuci w sprawie bolącego kręgosłupa?

Fizjoterapeuci na temat leczenia problemów z kręgosłupem

Fizjoterapeuci z dyplomem bardzo często przestrzegają swoich pacjentów przez wieloma niekorzystnymi działaniami. Między innymi stanowczo zniechęcają do prób leczenia kręgosłupa na własną rękę lub korzystania z usług podejrzanych osób. Zdarza się, że osoba bez żadnego dyplomu będzie oferować nam np. wstawienie dysku albo nastawienie kręgów. Bardzo często okazuje się, że są to zwykli oszuści, którzy tylko mogą nam zaszkodzić. Uważajmy więc, komu ufamy, kiedy gra toczy się o nasze własne zdrowie.

Bóle kręgosłupa są dla wielu osób codziennością

Bóle kręgosłupa towarzyszą bardzo wielu osobom na co dzień. Przyczyn jest wiele, czasami chodzi o zwyrodnienia, które zostają na całe życie, a czasem są po prostu wynikiem przemęczenia. W zależności od tego, co nam dolega, możemy potrzebować zupełnie innego rodzaju leczeni. Dlatego też warto zawsze zwracać się o pomoc do lekarza i nie szukać rozwiązań na własną rękę. Nie chcemy przecież przez przypadek zrobić sobie krzywdy.

Dlaczego ludzie nie ufają lekarzom?

Fizjoterapeuci radzą, aby nie robić niczego na własną rękę i nie korzystać z usług żadnych „magików”. Mimo to wiele osób jednak woli szukać pomocy w internecie lub płacić obcym osobom, niż współpracować z lekarzem. Co może być tego przyczyną? Czasami niestety powodem jest sposób, w jaki lekarz traktuje swojego pacjenta. Jeżeli pacjenci przychodzą do gabinetu lekarskiego z prośbą o pomoc, a wracają z niczym, to nie ma się co dziwić, że są zdesperowani. Chcą wtedy jakiejkolwiek pomocy i tutaj pojawiają się osoby, które w sposób nieuczciwy, chcą to wykorzystać.

Często też bywa, że słyszymy o historiach, w których lekarzom nie udało się komuś pomóc. Przykładem może być historia pani Beatu, która pozwała szpital w Świeciu po tym, jak nie udało się jej odpowiednio zaaplikować narkozy, przez co obudziła się podczas operacji. Historie takie mrożą krew w żyłach, ale sprawiają też, że ludzie boją się korzystać z usług służby zdrowia. Nawet osoby, które wspierają polskich lekarzy i życzą im jak najlepiej, uważają, że pewnie zmiany w systemie są konieczne.